Ahşap Stor

Ahşap Storlar yaşadıkları mekanlarda daha çok country tarzını tercih edenler için naturel bir üründür. Evlerin mutfaklarında, yazlık evlerde veya cafe gibi yerlerde çoğunlukla kullanılır.Kullanıldığı yerde tek başına kullanıcının tüm ihtiyaçlarına cevap verir.

Ahşap storların çok sayıda renk ve desen seçeneği mevcuttur. Uzakdoğudaki agaçlardan dokunarak kumaş topları halinde ithal edilmektedir. Ülkemizde istenilen ölçülere göre kesilmesi ve gerekli el işçilikleri yapılmaktadır.Farklı dokularda çeşitleri vardır. Güneşten etkilenmezler.
Bambu Stor
   
Bambu StorAhşap storlar ip kontrollü sistemlerdir. İsteğe göre rulo veya katlamalı olarak toplanabilir şekilde imal edilebilirler. Stor, bir ahşap çıta üzerine takılan stop mekanizması ve iplerin hareketini kolaylaştıran makaralardan oluşan kolay bir sistemden ibarettir.

Rulo Toplanmalı Stor
Ahşap storların bambu, jüt gibi doğal malzemelerden dokunmuş çeşitleri de vardır. Bambu storlar genellikle uzakdoğudan temin edilen tropikal bambu kamışlarının örülmesiyle elde edilir. Suya karşi dayanıklıdırlar. Bambu kamışlarının doğal yapısının bir sonucu olarak perdede kahverenginin bir çok tonu mevcutur. Jüt storlar ise yine uzakdoğuda yetişen jüt otsu bitkisinin gövde liflerinin örülmesi ile oluşur. Uzakdoğudan ham jüt alarak işleyen çeşitli avrupa ülkelerinden ithal edilmektedir. Normal ahşap storlara göre daha sık ve ince lifler halinde dokunmuştur. 10'un üzerinde doğal renk seçeneği mevcuttur.
Katlanarak Toplanan Stor
Rulo Toplanmalı
     
Katlanarak toplanmalı

Ahşap storların kumaş top eni 160 cm olduğundan bu ölçüden büyük üretilemez. Uygulama yeri tavan, duvar veya hareketli kanat üzeri olabilir. Hareketli kanatlar için perdeyi alt çıtadan sabitleyici aparat kullanılabilir. Ahşap storların ışığa karşı sıfır geçirgenlik sağlayan cinsi de mevcuttur. Perdelerin temizliği elektrik süpürgesi ile yapılabilir.


  Ahşap Stor Desen Seçenekleri için Tıklayın..


Ahşap Jaluzi

Ahşap jaluziler mekana sıcak ve rahat bir ambians katarlar. Sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif bir üründürler. Kullanıldığı yerlerin genel dekorasyonuna uyum sağlarlar. Mobilya ve parkelerle bütünleştirilip şık bir görüntü sağlanabilir. Zararlı güneş ışınlarını süzüp ahşabın ısı yalıtımının daha iyi olmasından ötürü aluminyum jaluzilere göre içerisini daha serin tutarlar.

Ahşap Jaluzi 1 Ahşap Jaluzi 2 Ahşap Jaluzi 3
         

Ahşap jaluzilerde ceviz, maun, kayın gibi doğal ağaç renkleri mevcuttur. Uzakdoğu ağaçları kullanılır. Ahşap görünümüne yada rengine sahip plastik türevlerinden değil, tamamen doğal ağaçlardan üretilirler. İp ve ayar çubukları estetik ve renk olarak perdenin bütünüyle uyumludur. Yurtdışında bantların dönmemesi için fırınlama işlemi yapılır. Amerika, Danimarka gibi ülkelerden ithal edilip, ülkemize standart ölçülerde gelmektedir. Burada istenilen ölçülere göre kesilmesi, toplanması ve gerekli el işçilikleri gerçekleştirilmektedir. 25 mm - 35 mm - 50 mm bant genişliği seçenekleri mevcuttur. Mekanın büyüklüğüne göre farklı bant genişliğindeki ahşap jaluziler tercih edilebilir.Ahşap jaluzi çizimi
Ahşap jaluziler en az 35 cm eninde en fazla 180 cm eninde üretilmektedir. Birçok mekanizmalı perdeye göre ağır olduğundan büyük ölçülerde kullanım zorluğu yaşatabilir.
Tavanla açılan pencerelerin arasında az mesafe olan yerlerde ahşap jaluzinin toplanmış yüksekliğinin fazla oluşu göz önünde bulundurulup, engel teşkil edebileceği göz önüne alınmalıdır. Mekanınızın büyüklüğüne ve dekoratif bileşenlerine göre en uyumlu bant genişliğindeki, rengindeki ve enindeki perde kombinasyonunu oluşturmanız için firmamızın tecrübeli personeli size tavsiyeleriyle yardımci olacaktır. Ahşap jaluziler tavana, duvara veya hareketli kanat üzerine monte edilebilir. Hareketli kanat üzerinde alt çıtaya
Bantların Yakından Görünüşü
 
takılan sabitleme parçasıyla perdenin sallanması kısıtlanabilir. İki cam arası, uzaktan kumandalı veya motorlu sistemler ahşap jaluzilere de uygulanabilir. Ahsap jaluzilerin temizliği kuru bezle veya elektrik süpürgesinin ucuyla tozu alınmak suretiyle gerçekleştirilebilir.


  Ahşap Jaluzi renk seçenekleri için tıklayın..