Kumaş Stor

Stor perde kullanıldığı her mekana uyum sağlayan sade görünüşlü bir sistemdir. Coton, Polyester, Black-out kumaş seçenekleri vardır. Kullanıldığı mekanın ihtiyaçlarına karşılık verebilecek şekilde farklı kumaşları mevcuttur. Tek başına kullanılabildiği gibi çeşitli perdelerle de kullanılabilir. Kumaşları kendine özgü aprelidir. Kendi kataloğu dışındaki kumaşlarla kullanılamaz.


Stor etek kesimi 1
Stor perde bir aluminyum boru üzerine kumaşın yaylı veya zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılamasıyla çalışan bir sistemdir. Kumaşın gergin durmasını sağlamak amacıyla etek kısmında bir lama çubuğu yeralır. Kumaş top eni 200 cm olduğundan perde bu genişlikten fazla üretilemez. Stor perdeler çok sayıda doku, desen ve renk seçeneğine sahiptir. Bu kumaşların eteklerine farklı kesimler uygulanabilir. İsteğe göre sutaşı ve işlemeli etek modelleri de dikilebilir.
Stor etek kesimi 2  
etek modeli 1
   
etek modeli 2
 

Coton ve polyester kumaşlar her alanda kullanılırken black-out kumaşlar genellikle işyerlerinin toplantı salonları ve evlerin yatak odalarında tercih edilen kumaşlardır. Bu kumaşın arkası PVC malzemeyle kaplıdır. Işığa karşı sıfır geçirgenliğe sahiptir. Güneşten etkilenmezler. Az miktarda güneş ısısını keserler.

 


Stor perdelerin uygulamaları tavana, duvara ya da doğrama üzerine yapılabilir. Hareketli veya eğimli camlarda kenar klavuz sistemle montajı yapılabilir. Perdeye motor veya uzaktan kumanda sistemi ilave edilebilir.
Açılı Tavanda Stor Perde
Stor perdelerde montaj profili kullanılarak uygulamanın yapılacağı zemindeki bozukluklar aşılabilir. Yanyana gelen iki perdenin kumaşları arasında 3 cm kadar mekanizmalardan kaynaklanan boşluk oluşacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
         Stor Perde Kesiti
Stor perdelerin temizliği silinerek yapılabilir. Kumaşların yıkanma özelliği yoktur. Sebebi apreli (kimyasal işlemden geçmiş) olmalarıdır. Zamanla kirlenen kumaşlar mekanizma sabit kalmak üzere yenisiyle değiştirilebilir.Ahş
ap Stor

Ahşap stor ile ilgili içeriği ahşap perdeler kısmında bulabilirsiniz.


.